PODPORA a výstavba protikorupčního systému

Nejlepším způsobem, jímž můžete podpořit existenci projektu FOTBALOVÁ POLICIE na adrese www.fotbal-skramlik.cz, jsou INFORMACE. O tom, co se děje ve vaší soutěži, ve vašem regionu, ve vašem svazu. Jak se chovají rozhodčí, svazoví a kluboví funkcionáři, lidé ve výkonných výborech, předsedové a členové komisí, zejména rozhodčích a disciplinárních. Ale i šéfové klubů. Jak se chovají vaši delegáti  na okresních či krajských valných hromadách, případně na valných hromadách FAČR. Jaké mají vazby. Jak a zda sázejí, protože sázky se zdaleka neomezují na I. a II. ligu, ale i na nižší soutěže, juniorské ligy a podobně. FAČR má zaveden vyspělý špehovací systém. O téměř každém ví, kam patří, zda tenduje "ke svaté věci naší mafie", bude poslouchat, bude slepý a hluchý, nebo se bude chtít vzpírat. FAČR je schopna ze své "temné struktury" vyslat kdykoliv pokyn do jakékoliv soutěže včetně "pralesní ligy", že ten či onen klub je nutné v neděli "zaříznout", dát mu tři červené a pět žlutých karet a na disciplinárce ho pěkně "osolit". Je to snadno prokazatelné. Za příslib postupu do II. B třídy či za pět tisíc vás dotyčný rozhodčí ve druhém poločase nepustí přes půlící čáru.

Postavit jeden špehovací systém proti druhému určitě není žádný hřích...

Základem systému jsou nejen aspirace majitelů či šéfů klubů, ale především ambice rozhodčích, kteří chtějí postupovat z okresu na kraj, pak do divize, do ČFL, NFL a pak do první ligy.  Rozhodčí postupují nikoliv na základě výkonnosti - byť musejí nějakou výkonnost prokázat, zejména v zápasech, kdy pískají "na sebe" - ale do vyšších soutěží se proplácejí. Podle systému "malá soutěž, malý úplatek, malý desátek směrem výš, vyšší soutěž, větší úplatek, větší desátek výš". To není teorie. To je reálná praxe. Ti šikovní sudí se propískají a proplatí z kraje do I. ligy za pět let. Až s pískáním skončí (případně během let aktivní kariéry), obsadí místa v regionech v komisích, výkonných výborech, kde ovlivňují činnost soudcovských a disciplinárních komisí. Všechny úplatky a provize z nich mají konečnou stanici. Tento řetězec má seberegenerační schopnost jako žížala.

Před každou sezónou se odehrává v každé soutěži/regionu - nejméně od okresu výše - v zákulisí stejná hra se šéfy klubů se třemi otázkami:

1/ Chceš se zachránit? Zaplať tolik a tolik jako paušál a přežiješ.

2/ Chceš postoupit? Zaplať tolik a tolik jako paušál a pak se dohodni i s rozhodčími.

3/ Chceš hrát střed tabulky na udržení v pohodě? Zaplať tolik a tolik, nikdo ti nebude ubližovat.  Ale poslouchej, občas budeš muset někomu něco pustit a hráčům to vysvětlit.

Prosíme, žádáme, poskytujte nám tyto informace, jinak český fotbal nikdy nebude fér v soutěžích od okresů po I. ligu.

Už zakladatel a první předseda anglické FA Arthur Pember  v roce 1863, mimochodem sportovec a prominentní novinář, spisovatel, šéf londýnského klubu N.N. Club (nebo N.N. Kilburn), pronesl památnou větu po výzvě, aby se hrálo vždy fair play. Platí dodnes: "Když jediný zápas v soutěži nebude regulérní dle zásady fair play, tak bude neregulérní celá soutěž." V té době však neexistovala žádná trvalá soutěž, pouze turnaje. FA Cup vznikl až v r. 1872. Jenže Pember byl vizionář. Novináři byli vždy v čele všech iniciativ, týkajících se duchu fair play ve sportu. A  to trvá dodnes. Nic na tom nemění pověst některých novinářů českého bulváru, resp. jeho společenských rubrik, byť jsem byl jedním z redakčních zakladatelů Blesku v roce 1992. Dostojím zásady Arthura Pembera, i když jsem asi stará škola... Fair Play!

Prosím, podpořte nás zejména informacemi.

Samozřejmě, komunita FOTBALOVÁ POLICIE, když vytváří iniciativu zaměřenou na očistu českého fotbalu a provozuje web, zaměstnává lidi, nemůže být jen bohulibým spolkem žijícím z vody a vzduchu. To všechno stojí peníze. FOTBALOVÁ POLICIE není spolkem registrovaným MV ČR, je soukromým sdružením privátních osob. Privátní výkon dobra není zahrnut do české legislativy.

FOTBALOVÁ POLICIE však uvítá finanční podporu privátních osob či společností, jejichž zájem se shoduje s jejím posláním - mediálním a společenským tlakem zlikvidovat mafii českého fotbalu.

Tuto podporu lze vyjádřit finančními příspěvky na účet č. 280046803/2010. Variabilní symbol 20282018.

Děkujeme.